Arduino szimulációs program - Arduino és programozása

Keresés a weboldalon

Programozási alapismeretek
Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Arduino szimulációs program

Arduino programozása
Arduino TinkerCad szimulátor telepítése és bemutatása
Kezdésként nézzük meg az oldalsó videót, amiben röviden szó esik egy Arduino szimulációs program használatáról. Valójában nem Arduino szimulációs program az Autodesk TinkerCad online használható programja, hanem áramkör szimulációs programról beszélünk, melynek elemei közt található a leggazdaságosabban használható Arduino UNO típusú panel. Akik otthon nem rendelkeznek Arduino panellel, minden a foglalkozásokon tanult feladatot, ezzel is el tudnak végezni. Ugyanis a szimuláció nem csak az áramkör összeállítására és behuzalozására vonatkozik csak, hanem a szimulált Arduino panel programozható is! Ez  annyira életszerűen történik, hogy az elkészült programjainkat letölthetjük, és bemásolva a következő fejezetben ismertetésre kerülő Arduino IDE programba, a program lefuttatható lesz a fizikai fejlesztő panelon is. Annyit azért meg kell jegyezni, a szimulátoron Arduino UNO panel található, míg a fejlesztő panelon Arduino Mega, mely nagyobb teljesítményt nyújt, így értelemszerűen kell a port lábakat átírni! Ez ráadásul fordítva is működik, az Arduino IDE-ben írt programunk bemásolható a szimulátorba is!
További támogató érdejes videók a TinkerCad circuits használatához
Az alábbi támogató videósorozat ugyan angol nyelvű, de akinek az angol értése nehézségeket okoz, az bekapcsolhatja a videóhoz a szöveges feliratozást, és van hozzá magyar nyelű automatikus fordítás. Nagyon hasznos, sokoldalú alkalmazás, csak ajánlati tudom a funkciók megismerését és használatát.
A videó betekintést nyújt a TinkerCad circuits szimulátor általános használatába, az eszköztárat, a jelgenerálást és a mérés lehetőségeket mutatja be.
A videó a digitális áramkörök (pl. kapuk...) szimulációjára való alkalmazásokat mutat be.
A videó betekintést nyújt a TinkerCad circuits szimulátor jelgenerálási és mérési lehetőségeibe, utóbbihoz oszcilloszkóp és multiméter használatának lehetőségeit ismerteti.
A videó bemutatja az Arduino szimulációs lehetőségeit, "dugdosós" panelon (dashboard) összeállítva áramköröket, és csatlakoztatását az Arduinohoz, valamint a programszerkesztés módját és menetét.
A videó bemutatja az Arduino analóg jel beolvasási tulajdonságát.
A videó betekintést nyújt a TinkerCad circuits szimulátorral történő szervomotor vezérlésének a világába.
Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz